Turecko a děti

Do Turecka jezdí rodiny s dětmi s velkou oblibou. Mají tu dobré zázemí – dlouhé pláže, krásná krajina, večerní a odpolední programy pro děti. Jednou z výhod je, že turecká letiště se nachází vcelku blízko hotelům, a tak nemusíte absolvovat několikahodinovou cestu autobusem do místa bydliště.

Menší děti

Strávit dovolenou s dětmi v Turecku také přináší jistou finanční výhodu – děti do 2, někde dokonce do 6 let, mají pobyt zcela zdarma. Starší děti do 12 nebo 16 let mají někde slevu až 50%. Čím dál častěji se také vystavují apartmány, které nenabízejí možnost stravování, a tak si jídlo sháníte „ na vlastní pěst“.

Pokud si chcete jako rodinka pronajmout vlastní dům, je lacinější vybrat ten, který stojí mimo rušná střediska. To vám přinese klidnou a nikým nerušenou dovolenou. Pokud se ale nechcete vzdát nočního života, sjednejte si dovolenou společně se známými a v hlídání dětí se můžete prostřídat. Pokud dům nemá blízko pláž, je dobré si pronajmout auto a pohodlně si dojet na místo, které se vám bude líbit a vyhovovat vám.

V turistických centrech při hotelech bývají zřízeny „mini“ nebo „junior“ kluby, kde vaše zabaví a ohlídají.

Teenageři

Čím starší děti máte, tím je vaše pohodlí na dovolené větší, protože se děti stávají samostatnější. Také nabídka výletů s přibývajícím věkem vašich ratolestí stoupá. Ať už se rozhodnete pro celodenní piknik na jachtě či na výlet za archeologickými skvosty, které země nabízí, zaručeně z výletu zklamáni nebudete.

Pro milovníky přírodních krás a zároveň historie je optimální výlet na hrad Anamur a do horské krajiny v okolí Termessu. Cesta autem z Alany zabere asi 2 hodiny.

Odlišná islámská kultura také nabízí možnost navštívit mešitu. Mnozí mladiství byli sotva v křesťanském kostele, proto pro ně bude návštěva muslimského svatostánku rozhodně zajímavá a chytlavá, navíc rozšíří jejich obzory.

Co se týká večerního života, bary a diskotéky mladistvé silně přitahují. Takže vy si užijete klidný večer, zatímco vaše ratolesti se pěkně vyřádí.

Společné výlety

Nepochybně nejen vaše děti, ale i vy se necháte unést vodním parkem s tobogány, vířivkami, umělými vodopády atp. Pro dobrodruhy se nabízejí výlety na raftingových vorech nebo v kanoi. Jezdí se v takových oblastech, kde i při vyklopení dětem nehrozí žádné nebezpečí – kde je voda mělká a navíc teplá.

V Istanbulu se dětem líbí v Průmyslovém muzeu, které je uzpůsobeno tak, aby tu i menší děti našly zajímavou zábavu – například jsou tu knoflíky, které po stisknutí spustí železnici nebo začne běžet motor. Nejvíce turistů však směřuje do Muzea podvodní archeologie.

Doporučujeme: levné letenky


Doporučujeme: Turecko | Dovolená Turecko | Last minute Turecko | Řecko | Levné ubytování | Cestovní kancelář | Turecko | Kréta | Kypr | Portugalsko | Turecko | Řecko

Vyražte na dovolenou s INVIA.CZ. S nabídkou největšího online prodejce zájezdů můžete na jednom místě, v přehledné formě a z pohodlí vašeho domova, vybírat zájezdy od 200 cestovních kanceláří, letenky do celého světa, ubytování v České republice a v zahraničí, online autopůjčovnu a další cestovatelské služby a informace. Dovolená s INVIA.CZ je bez rizika.