Ubytování v Turecku

Největší výstavba prázdninových vesnic v Turecku začala od 80.let minulého století. Od té doby roste na pláži hotel jeden za druhým.

Ubytování tu najdete rozličné kvality. Vyberete si jak luxusně zařízený hotel s obrovskými bazény a umělými vodopády, přes dostačující a finančně přívětivý tříhvězdičkový hotel, až po penziony, které pronajímají soukromníci.

Nyní se turecká vláda rozhodla pro výstavbu nových hotelů, v nichž bude možno dohromady ubytovat dalších 30 000 turistů. Úroveň hotelů má být údajně „horní částí kvalitního rozpětí“.

Hotely

Ne všechny hotely jsou ale určeny turistům. Mnohá ubytovací zařízení si pronajímají místní nebo i zahraniční firmy pro své zaměstnance. Tento zvyk už tu byl před velkým turistickým boomem a trvá dodnes. Nejznámější firmy, které tu mají své domy jsou třeba Club Mediterranée nebo Robinson Club.

Do Turecka nemusíte jezdit pouze přes cestovní kanceláře, nýbrž si můžete shánět ubytování až na místě. To platí zejména pokud se chcete zabydlet ve městech jako je Istanbul. Rozhodně si předem vyžádejte ukázku hotelu i pokoje. Možná vám bude zařízení nebo stravování připadat poněkud prosté, zato uctivostí a příjemnou atmosférou hotely přímo překypují. Samozřejmě v Turecku najdete přepychové hotely, které vedou přímo jejich majitelé. Jejich úroveň je velni dobrá a cena tomu odpovídá.

Připravte se na to, že v červenci a srpnu jsou k účtu připočítávány zvláštní přirážky, které musíte připlatit za to, že tu jste v hlavní sezoně. Paradoxně sem ale tolik lidí v této době nejezdí, protože na cestování je velké vedro a výlety tak jsou spíše úmorné než příjemné.

Stanování

V Turecku je možné stanovat na mnoha místech. Někde jsou přímo vyznačené oblasti pro kempování, kterých je na jižním pobřeží asi okolo 50. Jinak stanovat lze všude, kde to není vyloženě zakázáno. Někde vás nechají i na svém soukromém pozemku.

Zimní měsíce

Může se zdát překvapivé, že v Turecku kvete cestovní ruch i v zimě. Jezdí sem znatelně méně turistů než v průběhu léta, a také proto hotely nabízejí výrazně nižší cenu za ubytování. Kvůli velkému zájmu je proto mnoho hotelů otevřeno celoročně.

Například Antalye je úchvatná i v zimě. Hory tu dosahují výšky 2000 metrů, je tu tedy možné i lyžovat. Na pobřeží je zřídka kdy sníh v zimních měsících. Slunce se stále drží, akorát ho často střídají deště.

Doporučujeme: levné letenky


Doporučujeme: Turecko | Dovolená Turecko | Last minute Turecko | Řecko | Levné ubytování | Cestovní kancelář | Turecko | Kréta | Kypr | Portugalsko | Turecko | Řecko

Vyražte na dovolenou s INVIA.CZ. S nabídkou největšího online prodejce zájezdů můžete na jednom místě, v přehledné formě a z pohodlí vašeho domova, vybírat zájezdy od 200 cestovních kanceláří, letenky do celého světa, ubytování v České republice a v zahraničí, online autopůjčovnu a další cestovatelské služby a informace. Dovolená s INVIA.CZ je bez rizika.